Mimo, że w naszej wypożyczalni posiadamy auta wielu marek, to własnie Kia Rio jest tym samochodem, których mamy najwięcej. Wiele osób słysząc "KIA" wyobraża sobie słabe auto z rozklekotanym silnikiem, które daj Boże dojedzie do następnego zakrętu. Jednak własnie KIA RIO jest w naszej wypożyczalni najbardziej popularnym autem wśród klientów.

Należy zauważyć, iż począwszy do drugiej generacji modelu Rio w autach tych bardzo wiele zmieniło się, na plus oczywiście. Przede wszystkim firma Kia zauważyła, że rynek europejski różni się od azjatyckiego i poprawiła sylwetkę zewnętrzną auta. Poprzednie modele były zwaliste, bardzo prymitywne, nowe zaś bardziej już przypominają samochody "cywilizowane".

kia rio 1                                      20171016 143640

              Model KIA I generacji                                                            Model KIA drugiej generacji

 

Główny jednak nacisk postawiono na nowsze silniki, zarówno benzynowe jak i wysokoprężne. Nowe modele zużywają mniej paliwa, a jednocześnie mają lepsze osiągi na trasie. 

Nasi klienci zauważają, że popularnie zwane "kijanki" są bardzo szybkie i zwrotne. W połączeniu z niskim spalaniem (ok. 5 l/100 km) sprawia, iż jest jednym z najbardziej pożądanych samochodów w naszej wypożyczalni.

Dodatkowo należy wspomnieć, iż te auta są bardzo dobrze wyposażone. Kia Rio II generacji posiadają klimatyzację, dwie poduszki powietrzne, a także komputer pokładowy i wyjście AUX i USB. Modele trochę droższe posiadają także czujniki parkowania.

Wszystkie te czynniki sprawiły, iż ludzie wcześniej kojarzący markę KIA z azjatycka tandetą zmieniają zdanie i przekonują się do tych samochodów. W naszej wypożyczalni, mimo, iż posiadamy auta takich firm jak: Volkswagen, Audi, Opel czy Renault to własnie Kia Rio jest najczęściej wypożyczanym samochodem. 

 

 

wypozyczalniaWypożyczalnia Samochodów Ecar w Białymstoku działa nieprzerwanie na rynku wynajmu aut od 2011 r. Przez siedem lat dokładnie poznaliśmy upodobania klientów dotyczące samochodów, jakich najczęściej potrzebują, kto najczęściej szuka samochodów do wypożyczenia itp.

Jako wypożyczalnia aut poznaliśmy też sposoby szukania samochodów do wypożyczenia. Można powiedzieć ze klienci w przekroju sześciu lat stają się bardziej dociekliwi w tym przypadku. Jeszcze kilka lat temu, aby wypożyczyć samochód, klienci wpisywali w wyszukiwarkach "wypożyczalnia aut Białystok" lub "wynajem aut Białystok". Z czasem tendencje te zmieniały się. Klienci coraz częściej rozbudowywali swoje poszukiwania. Np. wpisywali "tania wypożyczalnia samochodów w Białymstoku", "niedrogi wynajem aut w Białymstoku" lub "tanie auta w Białymstoku" . Obecnie zaś, wg trendów, które pokazują nam wyszukiwarki klienci stali się bardziej precyzyjni i konkretni w szukaniu aut do wypożyczeń. Dzieje się tak dlatego, iż na rynku jest wiele wypożyczalni samochodów i wpisując krótka frazę w internecie, np. "najtańszy wynajem auta Białystok" lub "najtańsze wypożyczenia samochodu w Białymstoku" wyskoczy nam wiele wyników wyszukiwań i po prostu możemy zagubić się w wyświetlonych ofertach. Dlatego też, aby znaleźć wypożyczalnię szybko i co ważniejsze znaleźć samochód, który będzie nam odpowiadał należy szczegółowo wpisywać do co chcemy wypożyczyć. Najlepsze będą więc zapytania w stylu "szukam najtańszego samochodu do wynajęcia w Białymstoku" lub "szukam najtańszej wypożyczalni aut w Białymstoku". Jeżeli zaś szukamy konkretnego modelu auta, to należy wpisać "najtańsza Kia Rio do wynajęcia w Białymstoku","Toyota Yaris do wynajęcia w Białymstoku", "najtańszy samochód z automatyczną skrzynią biegów do wynajęcia w Białymstoku". Jeżeli mamy sprecyzowany budżet na wynajem auta, może to tez wpisać. Np. "samochód do wynajęcia za 50 zł w Białymstoku", lub "wynajęcie auta do 50 zł za dobę w Białymstoku".

Jeżeli mieliśmy stłuczkę i jesteśmy stroną poszkodowaną, należy nam się wtedy samochód zastępczy na cały okres naprawy pojazdu. Podczas szukania auta do wynajęcia musimy o tym pamiętać i podać taką informację w wyszukiwarce. Może to być wyrażone w ten sposób: "auta zastępcze dostępne od ręki do wypożyczenia w Białymstoku" lub "samochód zastępczy z wypożyczalni aut w Białymstoku". Czasami zdarza się, że ubezpieczyciel wymaga, aby takie auto było wynajęte z wypożyczalni które z nimi współpracuje, taką informacje tez możemy podać szukając auta do wynajęcia. Należy wtedy wpisać przykładowo "samochód zastępczy z OC sprawcy z wypożyczalni współpracującej z PZU" lub "auto zastępcze z ubezpieczenia OC w Warcie".

akumulatorWybierając akumulator do samochodu należy zwrócić uwagę na kilka bardzo ważnych czynników. Nie możemy wybrać pierwszego lepszego, a także nie zawsze ten droższy będzie lepszy w naszym samochodzie od tego tańszego. Najważniejsze wskaźniki akumulatora to pojemność i prąd rozruchowy.

  • Pojemność, która podawana jest w amperogodzinach ( Ah ), wskazuje zdolność akumulatora do magazynowania energii elektrycznej. Pojemność akumulatora dobiera się do pojemności silnika naszego samochodu, a także ilości urządzeń elektrycznych w samochodzie, które akumulator musi obsłużyć. 
  • Prąd rozruchowy, określany w amperach ( A ) to wartość, jaką w jednorazowy, krótkotrwały wydatek prądu, który potrzebny jest w chwili uruchamiania samochodu. Ma to szczególne znaczenie zwłaszcza zimą, kiedy to w bardzo krótkim czasie potrzebna jest duża ilość energii.

Bardzo ważna też jest biegunowość akumulatora. Oznacza to po, po której stronie akumulatora znajduje się biegun dodatni ( + ) oraz biegun ujemny/masowy ( - ). Jeżeli zlekceważymy to, może się okazać, że przewody dochodzące do akumulatora nie mogą być prawidłowo z nim połączone. 

Bardzo ważnym czynnikiem jest również kształt oraz wysokość akumulatora. Wielkość przegrody, w której jest osadzony akumulator jest ściśle dopasowana. Należy wybrać akumulator aby idealnie pasował do tego otworu. W dolnej podstawie znajduje się także stopka, którą po prawidłowym umiejscowieniu akumulatora przykręca się do podstawy. Akumulatory są bardzo ciężkie i nieprawidłowo zamontowane mogą uszkodzić urządzenia znajdujące się obok niego. Akumulatory mają też różne średnice biegunów, należy sprawdzić czy po przykręceniu trzymają się mocno i stabilnie. Konsekwencje złego przykręcenia klem do biegunów są bardzo duże. Może to nawet doprowadzić to zatrzymania pojazdu w czasie jazdy. 

Akumulator możemy też wybrać kierując się rodzajem płynu, jakiego użyto do zapełnienia komór kwasowych. W niektórych znajduje się elektrolit ( w akumulatorach starszego typu, tzw. obsługowych można było ręcznie dolać elektrolitu do akumulatora, w nowszych, bezobsługowych nie trzeba już tego robić. Obecnie bardzo modne stały się akumulatory żelowe. Zamiast elektrolitu zastosowano tam kwas zmieszany z krzemionką. Akumulatory te są bardziej wydajniejsze oraz bardziej odporne na wstrząsy i bardzo niskie temperatury (co szczególnie jest ważne zimą) Są też dłużej żywotne niż akumulatory elektrolitowe, ale wolniej ładują się w momencie rozładowania. 

Wymieniając akumulator na nowy musimy tez koniecznie sprawdzić stan klem. Należy je oczyścić szczotką drucianą lub papierem ściernym. Należy również spryskać klemy specjalnym płynem do polepszenia przepływu elektryczności. 

TOYOTA YARIS potencjometrToyota Yaris Verso to samochód japońskiego producenta, który od wielu lat z powodzeniem sprzedaje się na całym świecie. Toyota we wszystkich wiodących testach, rankingach zajmuje wysokie miejsce pod względem bezawaryjności aut. Oznacza to, iż kupując Toyotę możemy bardzo długo cieszyć się jego użytkowania, nie ryzykując drogich napraw. Te rankingi dotyczą zarówno aut w przedziale wiekowym od 1 do 6 lat, jak również dla aut używanych powyżej dziesięciu lat. W naszej wypożyczalni mamy samochody tej marki i możemy potwierdzić te teorie. Toyoty rzadko się psują, są wygodne i ekonomiczne. Jednak jak każde urządzenie samochód też czasami psuje się. Czasami usterka, która w późniejszym czasie jest niewielka, w pierwszej chwili wygląda na bardzo poważną. Usterka, którą my zauważyliśmy w jednym z naszych aut objawiała się spadkiem mocy pojazdu w czasie jazdy, obniżeniem prędkości i spadkiem ilości obrotów do 1000 na minutę. Jednocześnie na desce rozdzielczej włączyło się powiadomienie check engine. Ponieważ było to duże utrudnienie w poruszaniu się auta, zdecydowaliśmy się na sprawdzenie go w stacji obsługi. Podejrzenia były takie: zepsuty się przepływomierz, któryś z wtrysków nie działa lub nawet uszkodziła się pompa wtryskowa. Jednak diagnoza komputerowa wskazała, że problem leży w potencjometrze pedału gazu. Nowy element w ASO Toyota kosztuje aż 2530 zł !!. W sklepach internetowych z używanymi częściami taki element kosztował ok. 300 zł.

Jednak najpierw spróbowaliśmy naprawić ten znajdujący się obecnie w pojeździe. Okazało się, że elektroniczna płytka sterująca znajdująca się w potencjometrze nie spaliła się, działała prawidłowo. Po spryskaniu potencjometru płynem do czyszczenia styków i ponownym zamontowaniu usterki ustąpiły, a diagnostyka komputerowa wykazała, iż tego błędu nie ma. Dlatego też czasami warto sprawdzić dokładnie samochód odpowiednim programem, ponieważ coś co może wydawać się dużą awarią, okazuje się niewielką usterką.

pzupomocWszystkie samochody, które oferuje Wypożyczalnia Samochodów Ecar posiadają dodatkowe ubezpieczenie drogowe assistance. Dzięki temu usterka lub poważniejsze zepsucie się auta nie stanowi dla Klientów naszej wypożyczalni żadnego kłopotu. Po zgłoszeniu u operatora (telefon do operatorów PZU to 801 102 102 lub 22 566 55 55) na miejsce przyjeżdżają służby techniczne, które pomagają w naprawie samochodu, transportują go do zakładu naprawczego, a kierowcę i pasażerów odstawiają na wskazane przez nich miejsce. Jeżeli taka sytuacja zdarzy się np. w połowie drogi wszystkim jadącym wypożyczonym autem zapewniony jest nocleg w hotelu. Dodatkowo, jeżeli auta nie da się szybko naprawić, można poprosić operatora o samochód zastępczy. Należy pamiętać, że takie ubezpieczenie obowiązuje na terenie Polski i najemca nie ponosi dodatkowych kosztów z tego tytułu.

Klient, który wypożyczając auto w Wypożyczalni Samochodów Ecar decyduje się na wyjazd za granicę musi wykupić w naszej wypożyczalni dodatkowe ubezpieczenie assistance. Pozwoli to na bezstresowe podróże po całej Europie (z wyłączeniem Rosji, Białorusi, Ukrainy i Mołdawii). Dzięki takiemu ubezpieczeniu nie trzeba się martwić usterką pojazdu, poważniejszą awarią. Pomoc, którą możemy uzyskać jest taka sama jak w Polsce. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie usterki podlegają takiemu ubezpieczeniu (są bezpłatne). Np. w przypadku zatankowania złego paliwa (benzyna zamiast ON lub odwrotnie) użytkownik pojazdu może być obciążony kosztami naprawy takiej awarii. Podobnie dzieje się w przypadku uszkodzenia umyślnego układu elektrycznego (zerwanie przewodów, samodzielne wyłączanie sygnalizacji alarmowej, następstwa używanie nie oryginalnych kluczyków). Mimo, iż takie sytuacje na szczęście zdarzają się bardzo rzadko, ale trzeba mieć świadomość, że mogą wystąpić i lepiej być na nie przygotowanym, aby później nie było sytuacji " ...bo nie wiedzieliśmy". Klienci naszej wypożyczalni, wg zasady "dmuchać na zimne" są informowani o różnym możliwych sytuacjach, które mogą zdarzyć się na drodze.

Wypożyczalnia Samochodów Osobowych i Ciężarowych Ecar korzysta z ubezpieczenia assistance w Powszechnym Zakładzie Ubezpieczeń (PZU S.A.).  W przypadku awarii stosujemy zasadę, iż nasi klienci informują nas o zdarzeniu i za naszą zgodą mogą wezwać służby techniczne PZU. Nr telefonu to 801 102 102 lub 22 566 55 55

pobraneW takim przypadku możemy rozróżnić dwie sytuacje. Jeżeli mamy auto, do którego zamiast benzyny zatankowaliśmy olej napędowy. Jeżeli wlaliśmy diesla niedużo (mniej więcej do 5 % objętości znajdującego się w baku paliwa) skutki dla auta mogą być nieodczuwalne, zwłaszcza w autach gdzie znajduje się gaźnik. Jeżeli zalaliśmy jednak dużą ilość oleju napędowego zamiast benzyny musimy wtedy spuścić całe niewłaściwe paliwo, przeczyścić układ paliwowy i wymienić filtr paliwa. Jednak należy wspomnieć, iż do takich sytuacji dochodzi bardzo rzadko, ponieważ większość samochodów wyposażona jest w nowy typ wlewu paliwa, który uniemożliwia w sposób normalny nalać diesla do baku. Średnica otworu węża dystrybutora oleju napędowego jest większa niż średnica wlewu w autach benzynowych. Teoretycznie taka sytuacja mogłaby się wydarzyć wtedy, kiedy w warunkach garażowych chcemy dotankować samochód.

Gorsza sytuacja czeka użytkowników samochodów, którzy odmiennie niż poprzednia sytuacja zatankowali benzynę zamiast olej napędowy. Tutaj takie sytuacje są częstsze, ponieważ średnica wlewu jest dość spora i wąż dystrybutora benzyny można niestety, bez przeszkód włożyć do takiego wlewu. Co zrobić, jeżeli zalaliśmy już benzynę zamiast diesla? Jeżeli jest to niewielka ilość, a samochód mamy dość wiekowy samochód sobie z tym poradzi. Niektórzy w zimę, przy niskich temperaturach celowo dolewają benzyny do diesla, ponieważ olej napędowy to gęstsze paliwo i bardziej podatne na niskie temperatury (może gęstnieć, wytrąca się parafina i zapycha przewody paliwowe). Dolanie benzyny w takim wypadku rozrzedza paliwo i łatwiej jest odpalić samochód, który spędził np. całą noc "pod chmurką" w 15 C mrozie. Niestety w nowych dieslach, które posiadają pompowtryski lub common rail nic to nie pomoże, a wręcz jeszcze bardziej zaszkodzi. Może to doprowadzić nawet do zatarcia pompy wtryskowej. Jeżeli pomyliśmy się w wyborze paliwa to przede wszystkim nie możemy odpalić silnika. Musimy w sposób profesjonalny ściągnąć całe paliwo ze zbiornika, przepłukać cały układ paliwowy i wymienić filtr paliwa. Nie róbmy tego sami, można uszkodzić przypadkowo czujnik poziomu paliwa lub pompę paliwa. 

Na szczęście w obecnych czasach stacje paliw ułatwiają nam wybór właściwego dystrybutora. W przeważającej ilości stacji paliw kolor zielony dystrybutora oznacza benzynę, a kolor czarny olej napędowy. 

dieselW naszej wypożyczalni samochodów w Białymstoku zdecydowana większość oferowanych pojazdów zarówno osobowych jak i ciężarowych to samochody z silnikiem diesla. Są one przyjazne dla klientów wypożyczalni (niskie spalanie, komfortowa jazda). W okresie zimowym samochody te wymagają więcej uwagi przy codziennym użytkowaniu.
1. Jakość paliwa
Jak wszyscy wiedzą (mamy nadzieję, że tak jest ) samochody z silnikiem diesla tankowane są ropą naftową. W okresie zimowym w niskich temperaturach w paliwie wytrącają się kryształki parafiny. Olej napędowy generalnie dzieli się na trzy kategorie: letni (umożliwia sprawny zapłon do temperatury 0 o C), przejściowy (do -10 o C) i zimowy (skuteczny nawet do – 36 o C). W naszej wypożyczalni w okresie niskich temperatur używamy wyłącznie oleju napędowego zimowego. Naszym klientom również zalecamy używanie takiego. Wyeliminuje to przypadki nie odpalenia auta rano lub po dłuższym postoju (w przypadku kiedy auto znajdowało się na mrozie)

2. Sprawny, naładowany akumulator.
W okresie zimowym akumulator wykonuje więcej pracy, zwłaszcza przy rozruchu samochodu, który stał kilka godzin na mrozie. Samochody dieslowskie potrzebują „silniejszych” akumulatorów (o większej ilości Amperogodzin). Dzieje się tak dlatego, iż silnik dieslowskie w momencie rozruchu potrzebują więcej prądu. Klienci naszej wypożyczalni aut wypożyczają samochody w różnych celach. Na długie podróże np. wczasy w górach lub krótsze, prozaiczne – dojazdy do pracy. Należy pamiętać, iż podczas krótkich przejazdów akumulator może się nie doładowywać do pełna. Dlatego tak ważna jest częsta analiza stanu naładowania akumulatora. Zakup voltomierza to obecnie nie są duże koszty, a zawsze będziemy wiedzieć jaki jest bieżący stan naładowania. W naszej wypożyczalni aut w Białymstoku wszystkie akumulatory są codziennie monitorowane. Żaden nie jest starszy niż 2 lata. Nasi klienci nigdy nie narzekali na fakt, iż nie mogli rano, nawet przy - 20 o C.

3. Świece żarowe.
W samochodach z silnikiem diesla do zapłonu używane są specjalne świece „ żarowe”. Ułatwiają one rozruch przy niskich temperaturach, stabilizują też pracę silnika na wolnych obrotach. Osoby, które na co dzień nie użytkują diesli, ale np. wypożyczyli samochód z takim silnikiem w naszej wypożyczalni aut muszą pamiętać, że świece żarowe trzeba „podgrzać”. Oznacza to, że po włożeniu kluczyka do stacyjki trzeba poczekać chwilę, aż wskaźnik kontrolki świec na tablicy rozdzielczej przestanie się świecić. Tak wygląda ten wskaźnik:kontrolka swiec zarowych . Gdy on zgaśnie oznacza to, że świece żarowe zostały podgrzane i można spróbować uruchomić silnik.

W naszej wypożyczalni samochodów ECar wszystkie nasze auta wyposażone są w alarm oraz centralny zamek. Obie te funkcje uruchamiane są jednym, CZERWONYM przyciskiem pilota.

pilot kia

Jeden z naszych klientów po wypożyczeniu zadzwonił do nas z informacją, że w aucie popsuła się elektryka ponieważ podczas jazdy uruchomiły się światła awaryjne. Ustaliliśmy, iż klient wysiadając użył pilota do zamknięcia samochodu. Później wsiadając do samochodu kluczykiem otworzył drzwi, nie wiedząc, że w ten sposób alarm wciąż jest aktywny. Czujki znajdujące się wewnątrz pojazdu wyczuły ruch i uruchomiły alarm.

Inny klient jadąc autem kolanem niefortunnie nacisnął przycisk pilota, uzbroił alarm i po chwili również jemu zaczęły mrugać światła awaryjne.

Dlatego też należy pamiętać, aby zawsze do otwierania i zamykania samochodu używać pilota, ponieważ przez przypadek możemy zostać uznani za złodzieja auta, kiedy syreny alarmu zaczną wyć

Jazda na zaciagnietym hamulcu ręcznym nie zdarza sie często, ale w naszej wypożyczalni mieliśmy takie przypadki. Dotyczyło to zazwyczaj osób, które na codzień nie jeżdzą samochodami lub jeżdzą sporadycznie. Jedna z takich sytuacji wyglądała tak. Dosyć młoda Pani wypożyczyła u nas samochód KIA RIO z zamiarem dość krótkiej podróży do miejscowości w odległości ok. 50 km od Białgostoku. W chwili odbioru samochodu w naszej siedzibie na ul. Bielskiej 3 zaznajomiliśmą ja z podstawowymi zasadami użytkowania samochodu, wręczyliśmy dokumenty pojazdu oraz kluczyki, Panie (była wraz z koleżanką) wsiadły do samochodu i odjechały. Momentu odjazdu już niestety nie widzieliśmy. Po ok. 40 minutach Pani, która wypożyczała samochód zadzwoniła do nas z uwagą, że w samochodzie brak jest hamulców (znajdowała się juz ok. 30 km za Białymstokiem). Na szczęście droga była dośc pusta i nie wydarzyła się żadna tragedia. poprosiliśmy, aby wyjaśniono nam jak do tego doszło. Pani wyjaśnienia były takie: na początku hamulce były, a samochód "dziwnie nie miał mocy", później pojawił się nieprzyjemny zapach i samochód przestał reagować na pedał hamulca. Ponieważ wiedzieliśmy, że w chwili odbioru przez Panią samochodu w siedzibie naszej wypożyczalni auto było na 100 % sprawne (wszystkie auta sewrisowane są w ASO KIA) poprosiliśmy Panią, aby zobaczyła czy na tablicy rozdzielczej świeci się się jakaś kontrolka. Kobiety były zajęte rozmową i nie zauważyły, że świeci się kontrolka "Inne niebezpieczeństwa". W KIA RIO oznacza to zaciagniety hamulec ręczny. Poprosiliśmy Panią, aby sprawdziła czy lewar hamulca nie jest zaciągnięty. Był zaciagnięty, ale Pani, nie znając samochodu myślała, że to jest sytuacja normalna.

Teraz to co jest najważniejsze w tej historii.

Skutki jakie powoduje jazda na zaciągniętym hamulcu ręcznym:

- zagotowanie się płynu hamulcowego i jego zamiana w stan gazowy, w związku z czym nie ma ciśnienia w układzie hamulcowym, a co za tym idzie brak jest hamulców w samochodzie
- znaczne zniszczenie okładzin i klocków hamulcowych, co powoduje konieczność ich szybszej wymiany
- możliwość stworzenia sytuacji zagrażającej zdrowiu lub życiu na drodze
- stres, nerwowość w dlaszej jeździe

Porady przydatne przed rozpoczęciem jazdy:

  • zawsze sprawdzać przed rozpoczęciem jazdy czy zwolniliśmy lewar hamulca
  • sprawdzić kontrolki na tablicy rozdzielczej, nie powinny palić żadne oznaczone kolorem czerwonym lub żółtym (inne np. zielone mogą oznaczać włączone światła - w zależności od modelu auta)

kia srodek Kia Rio deska

 

Porady po fakcie jazdy na zaciagniętym hamulcu ręcznym:

- bezwględnie zatrzymac się na parkingu/poboczu i wyłączyc silnik
- należy otworzyc maskę samochodu, zlokalizować pojemnik z płynem hamulcowym i ocenić jego poziom

ABSOLUTNIE NIE NALEŻY ODKRĘCAĆ KORKA WLEWU PŁYNU HAMULCOWEGO, MOZNA SIĘ POPARZYĆ ORAZ SPOWODOWAĆ ZNACZNE WYPAROWANIE TEGO PŁYNU

- należy poczekac ok. 25-30 minut, aby płyn hamulcowy ochłodził się i z powrotem odzyskał swoje właściwości
- następnie należy uruchomić silnik, "podpompować hamulce" (kilkukrotnie naciskając pedał hamulca)
- powoli ruszamy i próbujemy czy hamulce działają, jeżeli tak możemy ruszać w dalszą podróż
- jeżeli hamulce dalej odmawiają posłuszeństwa to należy jeszcze kilkanaście minut poczekać i później spróbować ponownie
- jeżeli nadal hamulce nie działają, to znaczy że doszło do ich uszkodzenia i należy wezwać pomoc drogową, ponieważ dalsza jazda jest niemożliwa

Wypożyczenie auta w ramach wynajmu z OC sprawcy wypadku/kolizji.

Przypominamy, iż uczestnicząc w kolizji lub wypadku drogowym jako osobie  poszkodowanej przysługuje prawna możliwość uzyskania samochodu zastępczego. Wypożyczalnia samochodów ECAR Białystok oferuje samochody zastępcze, z których korzystanie zostanie sfinansowane z OC sprawcy kolizji lub wypadku drogowego. Wszelkie formalności załatwiamy z ubezpieczycielami załatwiamy za klientów, wystarczy tylko numer szkody lub numer polisy OC sprawcy.

Ceny wypożyczeń naszych samochodów są bardzo niskie,w związku z tym są akceptowane przez wszystkie zakłady ubezpieczeń funcjonujące na terenie naszego kraju. 

Nasze samochody są przyjazne w eksploatacji. Koszt przejechania 1 km przy aktualnych cenach paliw nie przekracza 0,28 zł/km.

Poszkodowany w kolizji/wypadku/stłuczce ma prawo do własnego wyboru wypożyczalni samochodów, która udostępni mu samochód zastępczy.

Istnieje również mozliwośc wynajęcia samochodu dla sprawcy wypadku w ramach posiadanego ubezpieczenia Auto Casco.

Więcej informacji na temat możliwości wynajęcia samochodu z OC sprawcy udzielimy pod numermi 602 618 882 lub 604 770 940.